Náš příběh

     Vítáme vás na stánkách našeho penzionu, který jsme vytvořili jak jinak, než díky našim krásným dětem.

     Jsme rodina se třemi, zatím malými, dětmi. A tak cesta k realizaci penzionu možná začala už početím a následně narozením našeho prvního syna. Po Míšovi se nám narodil prostřední Rafael a nakonec naše princezna Kayla. S dětmi jsme žili v Praze i když počaty byly na cestách po světě za surfingem, který byl tehdy smyslem našeho života. A určitě i díky našemu vnitřnímu nastavení, nám naše krásná Praha nestačila poskytnout dostatek svobodného pohybu na čerstvém vzduchu.

     K provozování penzionu nebo jak říkáme "naší chalupy", nás tedy přivedla potřeba poskytnout našim dětem množství podnětů v krásné přírodě. Aby si mohly řídit svůj program a činnosti samy a mohly tak svobodně vyrůstat v samostatné a sebe-vědomé bytosti. Cesta z Prahy nás přivedla až sem do Jizerských hor. Na počátku jsme chtěli "jen" zakoupit chalupu. Jenže ta, co jsme našli, byla poněkud větších rozměrů. A nám ji bylo líto zmenšovat, protože v budoucnu už by nikdy znovu zvětšit nešla.      

     Zdejší příroda se svými smrkovými lesy, kameny porostlými mechem, čistou řekou, okouzlující ohromnou přehradou, roubenými chaloupkami a srdečnými lidmi nás naprosto "dostala". Poslední den našeho pobytu jsme našli místo bez sousedů, na konci cesty, chalupu stojící na velkém pozemku, který z jedné strany lemuje řeka Kamenice, z druhé hustý porost stoletých smrků. A najednou bylo vše jasné. Musíme sem. Tady budou naše děti mít skutečně krásné dětství plné zážitků. Prostě pohádka.

     A ještě jsme byli postaveni před otázku, zda budeme poskytovat pobyt na tomto překrásném místě i někomu jinému a jakou formou. A tak cca za rok od naší první návštěvy v Josefově Dole v Jizerských horách otevíráme "naši chalupu" i vám.

Kéž se u nás cítíte jako my - jedním slovem úchvatně. Budeme proto dělat vše, co je v našich silách.

     Předcházející řádky "hovoří" o našich počátečních motivacích. Za necelý rok jsme se posunuli díky našim dětem - jak jinak.    Ty začaly být školou a školkou povinny. A protože se nám tady stále moc libí a chceme si kouzel přírody a vlastní společnosti užívat dál, budeme se vzdělávat doma. Inklinujeme k alternativním směrům vzdělávání jako jsou Montessori a filozofie škol Sudbury a Summerhill, tak i "učení" bude probíhat tímto způsobem.  Za ten necelý rok našeho "penzionování" jsme získali v řadách našich stále se vracejících hostů kamarády a kamarádky. Názorově, co se výchovy a vzdělávání týče, jsme si s nimi blízcí. Proto nápad rozšířit pobyty u nás o "výuku",  byl přirozeným vyústěním společných rozhovorů. Děti si po vzoru zmiňovaných škol budou sami volit co se učit. My zajistíme zajímavé lektory dle jejich potřeb  a zájmů. Výuka bude v ceně pobytu, který může být na různě dlouhou dobu. Doporučuji spíše delší než kratší, protože pak teprve je vidět efekt, jaký na děti svoboda a zodpovědnost má.

Těšíme se na vás - moc.


Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .